Sa oled see, mida sa sööd. Ilmselt on see lause kõigile tuttav. Selle asemel et valida poeriiulilt säilitus- ja värvaineid täistopitud ja geneetiliselt muundatud toit, valib üha enam inimesi tervislikuma alternatiivi. Niisamuti nagu kõik, mis toidupoes müügil, ei ole sinu tervisele hea, ei ole ka kõik seksmänguasjad tervisele ohutud. Seega meie ütleme sulle täna: “Ole ettevaatlik, millega sa mängid!”. Hinnavahe hirmuäratavates keldripoodides ja Ulakas Kaunitaris müüdavate sekslelude vahel ei tulene sugugi ainult sellest, et meie mänguasjad näevad – olgem ausad – paremad välja, vaid ennekõike sellest, et meie esindatud firmad garanteerivad mänguasjade ohutuse kasutajate seksuaaltervisele.

Uurisime sekslelude tootjalt LELOlt, milline mänguasi on kehale turvaline ja siin on soovitused, mida sekslelu ostes ja kasutades silmas pidada:

1. Usalda tuntud brände, mille tooteid testitakse põhjalikult! Uskuge või mitte, aga on inimesi, kes töötavad seksmänguasjade testijana (ulakas täiendus CV-le või mis?).

2. Ära vali paremuselt teist toodet! Kui teemaks on seksuaaltervis, naudingud ja intiimsus, ei tohiks kompromisse teha. Ära osta toodet, mis on sarnane sinu lemmiktootele, kuid mille bränd on tundmatu. Usaldusväärseid brände kopeerivad firmad pakuvad küll soodsamat hinda, kuid reeglina tehakse seda kvaliteedi arvelt, mitte soojast südamest.

3. Hoolitse oma lelu puhtuse eest sama hästi, kui enda intiimpiirkonna eest! Pese ja desinfitseeri (nt Lelo antibakteriaalse puhastusvahendiga) oma mänguasja pärast iga kasutuskorda, hoia seda eraldi kotikeses ja kontrolli, et selle pealispind poleks kahjustatud. Kasuta vaid mänguasjadega sobivat libestit (nt Lelo vee baasil libesti, Viamax Water Glide või Viamax Organic Glide), et mänguasja pealispind ei muutuks rabedaks.

4. Mänguasju ei laenata sõbrale ega müüda edasi!

5. Väldi kummilaadsest materjalist tooteid, kuna neid töödeldakse ftalaatidega! Kes ei tea, siis ftalaadid on tuntud kui hormonaalsüsteemi talitust kahjustavad ained, need suurendavad enneaegse sünnituse riski ja neid kahtlustatakse ka vähi, allergiate ja astma tekitamises.

6. Vali meditsiiline silikoon, mis on kehasõbralik ja mida kasutab enamik tunnustatud mänguasjatootjaid. Silikooniga kaetud mänguasjad on siidja pealispinnaga, neid on meeldiv kasutada ja nad ei kogu baktereid. Meditsiinilise silikooni kasutamine on märgiks, et tootja hoolib oma klientidest. Väldi silikooni, mis kleepub, see ei ole kvaliteetne.

7. Ole ettevaatlik klaasi ja metalliga – kuigi neid materjale on mugav puhastada, siis sellega plussid piirduvadki. Kontrolli kindlasti, et lelu tootmisel kasutatud klaas oleks kvaliteetne ja ilma ühegi täkketa, metallide puhul ole ettevaatlik ja kontrolli, et need ei tekita allergiat.

8. Loe kommentaare toodete kohta internetist või küsi nõu usaldusväärselt müüjalt – leiad ta Ulakast Kaunitarist 😉

9. Uuri tootja kodulehte! Firma, mis pole investeerinud korralikku kodulehte, pole ilmselt investeerinud ka mänguasjade ohutusse.

10. Kui sa tahad aga olla tõeline mänguasjade asjatundja, siis proovi järgmist nippi: puuduta mänguasjaga õrnalt oma ninaotsa ninasõõrmete vahelt – kui selle vibratsioon tekitab sinus tunde, et hakkad kohe aevastama, pakub see sulle piisavat mõnu ka allpool 🙂

11. Omalt poolt palume mänguasja valides silmas pidada ka selle kuju! Vali kaarja kujuga toode, mis on disainitud naise anatoomiat silmas pidades.

Kohtle oma keha austusega!

Ina 1