Britta laimEnamasti läheb ikka nii, et vajadus trenni minna tuletab end meelde siis, kui ühel päeval enam ükski asi selga ei sobi ja ka kaal tavapärasest suuremaid numbreid näitab. Vaagnapõhjalihaseid me aga peeglist ega kaalutabloolt ei näe, mistõttu on lihtne unustada, et need üldse eksisteerivad ja treeningut vajavad.

Sellest, kuidas tupelihased naise tervist ja seksuaalelu mõjutavad, me täna räägimegi.

Kuigi vaagnapõhjalihased võiks hakata treenima juba enne, kui on tekkinud terviseprobleemid, arvab enamus, et treeninguga alustamiseks on alati aega veel maa ja ilm. Aga varem või hiljem saab see aeg otsa.

Viimane aeg treeninguga alustamiseks oleks siis, kui näete esimesi märke lihaste toonuse langusest:

* kui naermise, köhimise, aevastamise, hüppamise või jooksmisega kaasnevad kontrollimatud uriinitilgad. Paljude noorte emade jaoks on batuut see koht, kus nad esimest korda märkasid, et alumisel korrusel on muudatused toimunud.  Lihtsam muidugi on loobuda batuudist, kui teha esimene samm treeningu suunas ja seetõttu paljud naised leiavad piinlikest olukordadest väljapääsu neid vältides. Igavesti pead liiva alla aga peita ei saa.
* väga ootamatult tekkiv pissihäda, sagenenud urineerimine, pakitsustunne
* alakõhu- ja seljavalu
* valulik ja ebamugav seksuaalvahekord
* vaagnapõhjaorganite allavajumine, millest annab märku raskus-või survetunne alakõhus ja tupes

Üks levinuimaid müüte on see, et vaagnapõhjalihased on nõrgad ainult sünnitanud naistel ja teisi see ei puuduta, paraku pole see tõsi. Põhjuseid, miks vaagnapõhjalihased oma toonust kaotavad, on palju rohkem, kui naised enamasti teavad.

kriss-soonik-navy-kristel-suspender-top-3Nõrgenenud vaagnapõhjalihaste põhjused:

1. stress
2. rasedus / sünnitus
3. suitsetamine
4. regulaarne alkoholi tarbimine
5. suur kaalutõus / -langus
6. vananemine (lihased hakkavad lõtvuma alates 30. eluaastast)
7. pingeline eluviis
8. geneetilised põhjused
9. varasemad traumad vaagna piirkonnas
10. halb rüht
11. pidev kõhukinnisus
12. raskuste tõstmine (naised, ka need, kes ei ole rasedad, ei tohiks kanda üle 5 kg raskuseid kotte jm)

Lisaks võimalikele terviseprobleemidele mõjutab vaagnapõhjalihaste toonuse vähenemine otseselt ka seksuaalelu ja sellest saadavat naudingut. Vaagnapõhjalihaste treenimine toob kaasa suurenenud verevoolu vaagna piirkonda, mis muudab kliitori ja G-punkti tundlikumaks ning naisel on lihtsam tippu jõuda. Orgasmiga kaasnevad vaagnapõhjalihaste kokkutõmbed: mida tugevamad on lihased, seda tugevamad on lihaste kokkutõmbed ja intensiivsemad orgasmid.

Vaagnapõhjalihaste treenimine parandab seksuaalelu mitmel moel:

LELO_LUNA-Smart-Bead_Packshot1. parandab tupe toonust
2. parandab verevarustust vaagna piirkonnas, mis omakorda:
* suurendab erutust ja seksuaalset iha, millega kaasneb suurem naturaalne libestus
* lihtsustab naisel orgasmi saada
3. õpetab lihaseid lõdvestama, mis on oluline just neil juhtudel, kui naisel on vaagnapõhjalihased väga pinges ja vahekord seetõttu valus ja ebamugav. Kui probleemiks on pinges lihased, soovitame treeninguks kasutada Lelo Luna Smart Bead treeningkuuli, mille personaalne treeningkava pöörab võrdselt tähelepanu nii lihaste treeningule kui ka lõdvestamisele.

Erutus ja orgasm ei teki muidugi iseenesest ja vaid toonuses lihasest, samapalju kui mängib rolli hea füüsiline ettevalmistus, mängivad ks-slider2rolli ka emotsioonid, rahulolu enda ja partneriga, stressi puudumine ja lähedus. Aga kui on armastav suhe ja tundub, et voodis jääb alati see viimane sammuke finišist puudu, siis tasub küll sammud Ulakasse Kaunitari seada.

Kui me sind ikka veel ei suutnud veenda vaagnapõhjalihaste treeningu tõhususes ja vajaduses, siis jätka siit.

Kui soovid teada, kuidas tupekuule kasutada, loe edasi siit.

Kui aga soovid oma garderoobi täiendada fotodel oleva Kriss Sooniku pesuga, piilu siia.

Naudinguterohket ja sportlikku sügist!