Delfi Naistekas küsis meestelt, kas nad tähistavad naistepäeva. Hetkel on mehed vastanud nii:
36,3% Jah, viin naistele lilli ja/või kingitusi
25,6% Ei, ma ei leia, et see päev oleks tähistamist väärt
20,1% Jah, kuid pööran tähelepanu ainult oma naisele
18% Jah, soovin “head naistepäeva”

Meie omalt poolt soovime kõigile naistele imelist naistepäeva, sest IGA naine on täna meelespidamist väärt.

Kurb on lugeda kommentaare, kus mehed vabandavad end välja sellega, et naistepäev on nõukogudeaegne püha, mistõttu nemad seda ei tähista. Kui natuke minevikus ja Vikipeedias tuhnida, selgub, et rahvusvahelise naistepäeva tähistamise algust seostatakse USA 1848. aasta reformidega, kui naised said mitmeid õigusi ja vabadusi. Veel on tähtpäeva seostatud 1908. aastaga, kui New Yorgi tekstiilivabriku streikijad nõudsid endale paremaid töötingimusi ja juhuslikult puhkenud tulekahjus hukkus 129 naist.1909. aastal tegi Rosa Luxemburg ettepaneku nende juhtumite meenutamiseks tähistada 8. märtsi rahvusvahelise naiste solidaarsuse päevana. Naistepäev on ÜRO tähtpäevade nimistus ja ta on tuntud mitmel pool maailmas. See on päev, kui räägitakse naiste muredest ja probleemidest.

Sellest 25,6% meestest, kes leiavad, et naistepäev pole tähistamist väärt, on mul lihtsalt kahju. Samuti kõigist neist meestest, kes poevad peitu valentinipäeva jt tähtpäevade ajal, mis pakuvad võimaluse enda lähedasi tunnustada ja tänada. Kui me saaksime elada maailmas, kus inimesed leiavad pidevalt aega üksteist tunnustada, hinnata, üllatada, tänada, armastada ja kallistada, ei oleks tähtpäevade pidamisel erilist mõtet. Kahjuks me ei ela sellises maailmas. Elu meie ümber on kiire ja stressirikas, inimesed unustavad selle, mis on tegelikult väärtuslik. See pole uus diivan, auto ega prestiižne töökoht, need on inimesed, kes on valinud sinu oma ellu. Kahjuks on vähe neid, kes oma lähedasi igapäevaselt tunnustavad. Sellises ebatäiuslikus maailmas ongi vaja tähtpäevi, mis tuletavad meile meelde, et peaksime rohkem tähelepanu pöörama neile, kes on meie kõrval. Ma ei räägi ainult naistepäevast, vaid ka meestepäevast, emade-/ja isadepäevast, valentinipäevast jne. Tähtpäev on justkui äratuskell, mis tuletab meelde, et oleme midagi olulist unustamas.

Me ei ela ideaalses maailmas, kuid me saame muuta selle maailma palju kaunimaks, kui me anname endast killukese, et teisi õnnelikuks teha. Vaata enda ümber ringi ja märka neid imelisi naisi, kellega elutee sind kokku on viinud, ükskõik kas tegu on pereliikme, kallima, töökaaslase või poemüüjaga. Soovi oma Facebooki seinal “Head naistepäeva” või kingi naeratus, aga ära ole see mõttetu mees, kes on uhke selle üle, et ta naisi ei hinda. Enamik naisi ei huvitu sellest, kas korjad neile metsast pajuoksa või matad kingituse alla oma mitme kuu palga, tähtis on see, et kingituse tegemise hetkel sa mõtlesid kingituse saajale, kandsid teda oma südames ja tegid midagi selle nimel, et teda õnnelikuks teha.

naistepäev

Parim kingitus naistepäevaks on pilet loengule, mis aitab naistel avastada oma supervõimeid. Naistepäeva puhul kingime märtsikuus pileti ostjatele Ulaka Tšekiraamatu väärtusega 19.90 EUR.

Osta pilet ja loe lisainfot siit.

Naised, väärtustage ja armastage ennast!