See kõlab nüüd nagu anonüümse kondoomihooliku ülestunnistus, aga jah, mul on 15 aastat olnud sama partner ja me kasutame endiselt kondoomi.

Me ei ole kindlasti ainsad, kuid me sõbrad on seda kuuldes olnud üllatunud, sest kondoomiga seks on ju nii halb ja suguhaiguste eest me end ka kaitsma ei pea – miks küll selline valik? Tõepoolest, haigusi me teineteise puhul kartma ei pea, kuid kondoomiga seks ei pea olema halb, tuleb lihtsalt valida õiged kondoomid.

Minu jaoks on minu seksuaalsus nii oluline, et ma ei ole julgenud riskida libiido langusega või kõrbekuivusega jalgevahel, mis lisaks muudele ebameeldivatele kõrvaltoimetele hormonaalsete vahenditega sageli kaasas käivad. Mittehormonaalsetel vahenditel on jälle omad miinused, spermitsiidid pole näiteks üldse usaldusväärsed ja spiraali juurde kuuluvad tihti pidevad määrimised või tugevad menstruatsioonid. Need ei ole asjad, millega eksperimenteerida sooviksin.

Küll oleme aastate jooksul katsetanud palju erinevaid kondoome ja julgen väita, et on selliseid, mida üldse ei tunnegi. See ei ole liialdus. Kuna kondoomi kasutamine on meil edukalt kombineeritud ovulatsiooni jälgimisega, siis pärast viljakat aega oleme julgelt kummita alustanud ja igaks juhuks sellega lõpetanud.

Kord ei pannud ma mänguasja otsides tähele, et mees võttis kaitsevahendi juba käiku ja kui ta pärast mind tavapärasest kiiremini lõpetas, siis küsisin temalt jahmunult, kas see juhtus tal just kogemata või ta meelega jättis kondoomi peale panemata. Viimast ei tee ta kunagi ega teinud ka siis, ma ise lihtsalt ei saanud aru, et ta oligi ülikonnas.

Mulle tegelikult meeldivad rohkem ülikonnad, mille eesmärgiks ongi olla tuntavad ehk siis mummulised ja triibulised või siis päris hullumeelselt okkalised nagu Egzo kondoomid. Viimased meeldivad abikaasale ka, sest need muudavad minu tema jaoks kitsamaks ja tegevuse seeläbi veel tundlikumaks, kuid need on rohkem vahelduse toomiseks. Igapäevaselt eelistab ta kaitsevahendeid, millega säilib võimalikult loomulik tunnetus ja selliseid on täitsa olemas.

Muidugi oleme sattunud ka selliste kondoomide otsa, mille kehva lubrikanti on olnud raske eirata, sest lisaks sellele, et kondoomid ise on kiiresti ära kuivanud, on need minu ka ära kuivatanud. Kuna tavaliselt on meie vahekorrad nii märjad, et mees kipub pealt maha ja seest välja libisema, siis sellised kummid peavad olema kastetud vagiinat suretava keemia sisse, kuidas need muidu sedasi mõjuda saavad.

Samuti on olnud kondoome, mis ei ole mahtunud Harju keskmisele mehele peale või on jäänud nii suureks, et on paigast libisenud ja järel lohisenud, või on olnud lihtsalt häirivalt kummised meie mõlema jaoks.

Loomulikult on sellised kogemused halvad ja nende vältimiseks tuleks eelkõige vältida soodsama hinnaklassi kondoome. Kui elada aktiivset voodielu vaid kummirõngaid kasutades, siis on see nii kulukas mõnu, et kiusatus hinda vaadata on suur, aga see ei tasu ära. Kondoomil ja kondoomil on vahe ning see kajastub ka maksumuses, odavaid ja häid ei ole olemas.

Kuigi erinevate maitsete, värvide ja struktuuridega kondoomide pakendid on kirevalt kutsuvad, on reeglina paremad tagasihoidliku kujundusega  karpi pakitud maitsetud ja lõhnatud õhukesed kaitsevahendid.

Sama kehtib Lelo Hex kondoomide puhul, mis on ühed parimatest, mida kasutanud oleme. Tundlikkuse osas on need üsna võrdväärsed teiste ultraõhukeste variantidega, kuid oma kohal püsivad paremini ja tänu kärje mustrile on purunemiskindlamad. Iseenesest on meil vedanud ka tavaliste kondoomidega, vaid mõned üksikud on plaksuga lõhki läinud, kuid Lelo Hexi purunemise korral, mida tõenäoliselt üldse ei juhtu, ei lenda terve kondoom ribadeks, vaid ainult üks kärg ja olenevalt asukohast võib see säästa väga ebameeldivate kõrvaltoimetega SOS-pilli võtmisest.

Lelo Hex kondoomid on õhemad kui suuremates toidupoodides müüdavad kõige õhemad Durexid ja One Touchid, aga sealjuures ei ole need kõige õhemad. Oh ei, need on veel isegi kaks korda paksemad kui Sagimi 0.02 lateksivabad kondoomid, mille numbrid tähistavadki kondoomi paksust millimeetrites. Me ise viimaseid veel kasutanud ei ole, aga kindlasti katsetame ka need ära, sest kui juba kaks korda paksemad on mehe jaoks vaevu tajutavad, siis need on ehk päris tajumatud.

Meil võttis palju aastaid aega, et jõuda toidupoodide ja apteekide kondoomivaliku juurest erootikapoodide valiku juurde. Kellel tekib vajadus kondoome kasutada, siis soovitan alustada kohe näiteks Ulakast Kaunitarist, jäävad ära paljud ebameeldivad kogemused. Ka üheöösuhteid harrastavate inimeste taskus peaksid olema kvaliteetsed kondoomid, et selle ühe ja ainsa korra turvalisus ei tuleks mõnutunde arvelt või veel hullem – mõnutunne ei tuleks turvalisuse arvelt, jättes kondoomi üldse kasutamata.

Me oleme kondoomidega leidnud kuldse kesktee, kus on säilinud hea seks ja kaitse rasestumise ees ning mis veel olulisem, säilinud on minu tervis ja seksuaalsus, nendega ei ole me kumbki nõus riskima, mistõttu me jäämegi valitud lahenduse juurde.

Ps! Kuigi ma eristan viljakat aega, mis on nii intensiivne, et isegi mees tunneb selle ära, teame mõlemad, et üllatusi esineb ning kondoomi ja ovulatsiooni jälgimise kombineerimise juures on suurem oht rasestuda kui õigesti kondoome kasutades. Me oleme valmis võtma vastutuse, kui see peaks juhtuma, seetõttu selline meetod meile sobib, aga kellelegi teisele ma ovulatsiooni jälgimist kaitsevahendina ei soovita. Kui just samuti ei olda valmis panustama iibe kasvu …