Paar aastat tagasi tabas maailma kookosõlihullus. Selle imelistest omadustest räägiti ja räägitakse siiani väga palju. Kahjuks on aastate jooksul esile kerkinud müüte, mis on paljudele kõrvu pidama jäänud. Seeläbi on nii mõnigi inimene end kookosõli kasutades hoopis kahjustanud. Mille jaoks tohib kookosõli kasutada ja millistel puhkudel tuleks õlipotsik välja vahetada?

Toome välja mõned kookosõli kohta käivad väited ning teeme selgeks, kas need vastavad tõele või mitte. Kookosõli valmistatakse erinevalt, seega täpsustuseks olgu öeldud, et meie räägime 100% külmpressitud kookosõlist.

JAH

Sisaldab palju vitamiine. Jah, naturaalne kookosõli peidab endas A, C, E, K, B vitamiini, kaltsiumi jpm.
-Kookosõli sobib kasutada huulepalsamina. Tõsi. See on üsna niisutav ning tekitab nahale kergelt kaitsva kihi, mis hoiab su huuli tuule eest.
Toimib kehakoorijana. Jah, segades kookosõli näiteks meresoolaga, saad mõnusa kehakoorija.
Kookosõli sobib nahkjalatsite hooldamiseks. Jah, justnagu huuli, lööb kookosõli kingad läikima ning kaitseb neid vee eest.

EI

– Kookosõli sobib ideaalselt näokreemi asemel kasutamiseks. Kindlasti mitte. Inimesed peavad seda esimeseks kohaks, kus kookosõlist võiks abi olla. See on küll oma olemuselt tervislik, ent mõjub pooridele ummistavalt. – Akneprobleemide puhul tuleks sellest eriti hoiduda.
– Kookosõli on hea kehakreem. Mitte päris. Ääretult kuiva naha puhul võib seda tema niisutava toime tõttu kasutada, aga igapäevaseks kasutamiseks see ei sobi.
– Kookosõli on justkui looduslik libesti. Ei. See võib esmapilgul tunduda hea lahendusena, kuid reaalsus on midagi muud. Halvemal juhul võib selle libestina kasutamine põhjustada ka seenhaigust. Hoia enda tervist ja kasuta tooteid, mis on just selleks otstarbeks mõeldud.
– Aitab ravida tupeseent. Nagu eelnevalt mainitud, siis tegelikult võib ta hoopis seda põhjustada. Tupeseene raviks tuleks eelkõige kasutada sulle arsti poolt määratud ravimeid.

Kokkuvõtteks võib öelda, et vähemalt küpsetistetle annab kookosõli kindlasti väga hea maitse, kuid ka sellega tuleks piiri pidada, et halva kolestorooli tase kehas ei tõuseks.

Kui olete kookosõli siiani tõrgeteta kasutanud, on see teile ilmselt sobiv. Kui selle kasutamine on aga toonud endaga kaasa ebameeldivaid muutusi, tuleks kookosõli kasutamine lõpetada ning jälgida, kas probleemid lahenevad.

Kindlasti tuleb enne kookosõli koju viimist pidada silmas, et tegemist oleks extra virgin kookosõliga – seda olenemata otstarbest.