Menopaus on etapp, mis algab aasta pärast viimast menstruatsiooni.

Tavaliselt juhtub see neljakümnendate lõpus või viiekümnendates. Suurbritannias on keskmine menopausi jõudmise vanus 51 eluaastat. Menopausi jõudnud naised ei tunne end sugugi alati halvasti, nagu filmidest näeme. Vastupidi, nad tunnevad end tihtipeale väga hästi, sagedamini kogevad nad ebamugavusi menopausi siirdudes ehk nn üleminekuaastatel. Mida oodata ja kuidas aidata endal nende muutustega kohaneda?

Menopausi sümptomid

Hormonaalsetest muutustest põhjustatud sagedasemad sümptomid on järgmised:
Kuumahood – võivad esineda nii päeval kui öösel, sümptomite leevendamiseks võib loodusapteegist appi võtta salvei.
Tupekuivus – östrogeenitaseme langusega algab allpool vöökohta kuivem periood, lisaks libestite kasutamisele on oluline tarbida ka piisavalt vett.
Muutused libiidos – paljud naised kurdavad seksuaaliha vähenemise üle, kuid on ka neid, kel libiido hoopis kasvab.
Kaalutõus – menopausis naisel võib keskkoha ümber koguneda lisakilosid.
Väikevaagna elundite allavaje – selle ennetamiseks tuleks vaagnapõhjalihaseid juba varakult regulaarselt treenida, kuidas seda teha, loe meie blogist.
Depressioon – jaga oma muret ja küsi abi spetsialistilt.

Kuid pole halba ilma heata, menopausil on ka plusse

Ei pea muretsema rasestumise pärast.
• Suuremad lapsed on tihti juba iseseisvad ja taas on rohkem aega endale ja oma paarisuhtele.

Kuidas kindlustada endale naudingud menopausi ajaks?

• Lisahormoonide manustamine

Menopausis naine võib vajada lisahormoone, mida saab retseptiga. Pea nõu oma naistearstiga, et välja selgitada, milline variant on sulle kõige sobivam, kas tablettide, plaastri või geeli kujul.

Vaagnapõhjalihaste treenimine treeningkuulidega

Lisaks sellele, et treeningkuulid aitavad ennetada uriinipidamatust ja vaagnapõhjaorganite allavajet, soodustavad need ka loomuliku libeaine teket tupes. Kui viimasest vaginaalsest vahekorrast on juba mõnda möödas, aga on soov taas armurõõme nautida või end vaginaalselt hellitada, aitab tupekuulide kandmine tasapisi harjuda penetratsiooniga.

Libestite kasutamine

Tupekuivus pole mingi probleem, kuna turul on väga palju kvaliteetseid libesteid, mis aitavad igas vanuses naistel kogeda nauditavat ja valutut vahekorda. Tupekuivust esineb ka fertiilses eas naistel, kuna östrogeenitase muutub ka menstruaaltsükli jooksul. Seetõttu võiks libesti kasutamine kuuluda iga naise seksuaalelu juurde. Kuiv vahekord pole mitte ainult ebamugav, vaid võib põhjustada ka marrastusi tupes. Erinevatest libestitest saad lugeda meie blogist.

• Enese hellitamine

Hormonaalsete muutustega võivad (aga ei pruugi) kaasneda libiido langus ja raskused erutumisel. Kui penetratsioon tekitab ebamugavust, tulevad appi pehmed ja hellad kliitoristimulaatorid. Kui sa pole varem ühtegi sekslelu omanud, siis sa ei pruugi teadagi, et stimulaatorid näevad tihtipeale välja nagu sisustuselemendid, disainiauhinnad või uhkes pudelis parfüümid, peenisest on asi kaugel! Ulakasse Kaunitari on äsja jõudnud eriti eksklusiivne valik kliitoristimulaatoreid Lora DiCarlolt: vali kahe keelekesega Filare, sõrme imiteeriv Carezza või õhuvooluga huulte- ja keelemängu pakkuv Baci. Enese hellitamine on turvaline viis aidata oma kehal lõõgastuda ja kogeda seksuaalseid naudinguid ning saada tuttavaks naisega, kes sa tegelikult oled. Sa ei pea vastama kellegi teise ootustele, võta aega ja tunneta, mida sinu keha vajab. Võibolla on see õrn hellitus, soe vann, südamlik kompliment, armastav pai või peadpööritav orgasm.

Soovitused paaridele

  • Suhelge omavahel – suhtlemine on iga toimiva suhte alus, see kehtib ka küpsemas eas.
  • Taastage lähedus ja hoidke seda – mõnikord võib silitamine, suudlemine ja kallistamine olla rahuldustpakkuvam kui iga hinna eest tippu rühkimine.
  • Eksperimenteerige – seks on nii palju enamat kui vaid vaginaalne vahekord. Kes on eksperimenteerimises pigem tagasihoidlik, võiks alustada nt YesForLov Armastuse Kastist (see on põnev komplekt, mis muuhulgas sisaldab ka iha tekitavat massaažiõli); hellitavat põnevust pakuvad ka suled, silmaklapid ja looduslikud stimuleerivad geelid.
  • Armastage oma peegelpilti – säilitage positiivne hoiak oma keha suhtes. Naine, kes tunneb end kaunina, on ka teiste silmis atraktiivne ja ligitõmbav.

Kas menopaus muudab su keha ja elustiili?

Kindlasti, aga mitte ilmtingimata halvemaks. Muutused on head, kui me oleme valmis nendega kohanema, sest iga muutus tähendab uusi avanenud võimalusi. Oled täpselt sama naiselik, seksikas ja kaunis kui varem!

Kunagi pole hilja alustada naudinguterohket elu!