Kahjuks peavad paljud inimesed libesti kasutamist endiselt millekski häbiväärseks, mis viitab mehe puudulikule sooritusele.

Ennekõike kohtame seda arvamust meeste hulgas ja paljud naised kannatavad seetõttu vahekorra ajal ebamugavust või isegi valu. Kui mees on veendunud, et tema oskused on suurepärased, võib naisel omakorda tekkida tunne, et ju siis on viga tema enda puudulikus kehas. Oleme kahjuks kohanud ka arvamust, et kui mees naist märjaks ei suuda ajada, tuleks võtta uus mees. Tegelikult sõltub kehaomase libestuse hulk väga paljudest teguritest, alustades hormonaalsetest muutustest naise menstruaaltsükli jooksul kuni igapäevaselt tarbitava vedeliku hulgani välja.

Ilmtingimata on vaja libestit lelude ja tupekuulide juurde. Ka lelude kasutamine ei viita kellegi puudulikele kehafunktsioonidele ning tupekuulid on midagi enamat kui moeröögatus “Hallidest varjunditest”. Vaagnapõhjalihaste treeningu kohta saab rohkem infot meie Naise seksuaalsuse loengult.

Teinekord võib libesti üllatada positiivselt ka neid paare, kes muidu sellest puudust ei tunne, aga siiski tahavad millegi põnevaga eksperimenteerida. Jah, libestid on põnevad ja pakuvad aasta-aastalt aina rohkem eriefekte. Aga nüüd tänane pomm-uudis: kas teadsite, et lisaks hübriidautodele on turule jõudnud ka hübriidlibestid?

Alljärgnevalt leiad libesti valimise spikri. Loe, imesta, vali välja ja katseta.

 

Armastatud klassikud

Vee baasil libestid

Levinuim libestitüüp, mis sobib kasutamiseks ka lelude ja kondoomidega. Mõnede jaoks on vee baasil libesti murekohaks, et see imendub nahka ja seetõttu tuleb seda pika armumaratoni ajal mõned korrad lisada (sellisel juhul soovitame vaadata üle, kas organismis pole äkki veepuudust). Ettevaatust libestitega, mis sisaldavad sünteetilist glütseriini (suurendab põletike ja seenhaiguste saamiste riski, mõjutab loomulikku pH-taset); nonoksünool-9’t (võib tekitada tupes ja pärakus mikrorebendeid); propüleenglükooli ja kloorheksidiini (võivad tekitada kõrvetustunnet limaskestadel). Mida naturaalsem ja ökom, seda parem. Ulaka Kaunitari soovitus: Lelo, Viamax Water Glide, Sutil Pure.

Vee baasil libestite konsistents võib olla vedel ja siidjas või paksem ja kohevam, samuti leidub erinevate maitsete ja efektidega üllatajaid.

Tihked libestid

Tihkema koostisega libesti plussiks on, et see ei valgu laiali ja pakub väga pikka niisutust. Sobib neile, kellele ei meeldi vedel libesti, kes armastab lelusid või soovib eriti libedat sõitu (nt anaalpiirkonnas). Ulaka Kaunitari soovitus: Sutil Rich (sisaldab ka erutust suurendavaid afrodisiaakume).

Vegan-libestid

Vee baasil libestite hulgas leidub ka vegantooteid, mis ei sisalda loomseid koostisosi.Ulaka Kaunitari soovitus: Pjur Woman Vegan, Sutil Rich.

Silikooni baasil libestid

Koosnevad silikoon-polümeeridest, mis ei imendu naha sisse ja pakuvad väga pikaaegset libestust. Silikooni baasil libestid sobivad ka veemõnude nautimiseks ja massaažiks, tekitades äärmiselt siidise tunde. Suurimaks miinuseks on, et seda tüüpi libestit ei tohi kasutada silikoonlelude ega silikoonkondoomidega (kontrolli üle, kas su kaitsevahendid on silikoonist või lateksist). Ulaka Kaunitari soovitus: Überlube, Viamax Silicon Glide.

Õli baasil libestid

Koosnevad erinevatest looduslikest õlidest nagu nt viinamarjaseemneõli ja seesamiseemneõli. Kvaliteetne õlide baasil libesti on rahustava ja niisutava toimega ning 100% organic. Õlide baasil libesteid kasutades tuleb alati kontrollida, kas konkreetne koostis sobib kasutamiseks lelude ja kondoomidega. Nt kookosõli, mida paljud paarid puhtal kujul libestina kasutavad, tekitab kondoomis mikromõrasid ning seega kaotab kaitsva toime. Ulaka Kaunitari soovitus: Viamax Organic Glide.

Üllatajad

Hübriidlibestid

Sensuva hübriidlibestid on vee baasil libestid, millele on lisatud väike kogus meditsiinilise kvaliteediga silikooni, et saavutada kauakestev sensuaalne libedus. Silikooni ümbritsevad vee molekulid lubavad nautida silikooni kauakestvast siidist puudutust nüüd ka koos silikoonleludega. Hübriidlibesti ei jäta kleepuvat tunnet. Sobib neile, kes tahavad nautida nii vee kui silikooni parimaid omadusi, samuti menopausis naistele ja allergikutele.

2in1 libestid

Need, nagu nimigi viitab, on mitmel rindel tegutsejad. YesForLov Allover on mõeldud kogu keha massaažiks ja seda võib julgelt kasutada ka õrna intiimpiirkonna libestamiseks. Tuletame meelde, et enamik massaažiõlisid pole oma koostiselt intiimpiirkonna jaoks sobilikud. Ulaka Kaunitari soovitus: YesForLove Allover 2in1 maitsestamata / maitsestatud.

Anaallibestid

Paljud libestid sobivad anaalseks kasutamiseks, kuid tuleb silmas pidada, et anaalseksi korral on soovitatav kasutada pigem paksema konsistentsiga libestit. See on vajalik, et libesti ei valguks laiali. Mõned libestid sisaldavad bensokaiini, mis on tuimestav, kuid tundlikkuse vähenemine loob eeldused vigastuste tekkeks. Looduslik alternatiiv bensokaiini asemel on jojobalehe ekstrakt, mida sisaldab YesForLov vee baasil anaallibesti tilgakese silikooniga – see lõdvestab ja rahustab, kuid ei alanda tundlikkust. Ulaka Kaunitari soovitus: YesForLov anaallibesti.

Eriefektide meistrid

Soojendavad libestid

Sisaldavad tavaliselt verevarustust elavdavaid looduslikke komponente nagu kaneel või mõned ravimtaimed. Ulaka Kaunitari soovitus: YesForLov soojendav libesti.

Jahutavad libestid

Sisaldavad tavaliselt looduslikke jahutavaid komponente nagu piparmünt või mentool. Ulaka Kaunitari soovitus: YesForLov ja Sensuva Insane jahutav libesti.

Maitsestatud libestid

Erinevate maitsetega rikastatud libestid on mõeldud maiuspalaks oraalsete naudingute armastajatele. Suhu jõudev libesti peaks olema vee baasil, sünteetiliste lisanditeta ja toiduainele omase kvaliteediga. Maitsevalik on nii suur nagu mõnes kohvikus: kirss, kookos, münt, vanilje, virsik/aprikoos, ananass/roheline tee, apelsinikreem, karamellõun, maasikas, mustikamuffin, soolakaramell, suhkruvatt. Ulaka Kaunitari soovitus: Sensuva, Sutil, YesForLov Allover

Erutust suurendavad libestid

Võttes arvesse fakti, et naistel läheb tippu jõudmiseks kordades rohkem aega kui meestel, on igati arusaadav, et väikest lisasärtsu pakkuv libesti on väga nõutud toode. Enamasti pärineb lisasärts feromoonidest, afrodisiaakumitest, ravimtaimedest (nt looduslik libiidotõstja horny goat weed) või tilgakesest erutavast kliitorigeelist. Ulaka Kaunitari soovitus: Sensuva Insane, Sutil Pure.

Mõelda vaid, kui palju meestevahetusi võiks jääda olemata, kui lõpuks ometi saadaks aru, kuidas naiste kehad toimivad. Lahendus on kõigest tilgakese libesti kaugusel!