Ajendatuna Von Krahli etendusest “Bloody Mary” ja tantraõpetaja Marika Tamme töötoast joogafestivalil, kirjutan ma täna vabadusest. Vabadusest olla täiuslik just sellisena nagu sa oled, laskmata end mõjutada meedia ja teiste inimeste ootustest, ettekirjutustest ja ideaalidest. Ma kutsun sind hetkeks kaasa mõtlema, millised on sinu enda soovid ja millised oled omaks võtnud ja ideaaliks nimetanud teiste survel.

Eeldades, et blogi lugejate hulgas on rohkem naisi, siis palungi sul kõigepealt mõelda enda kui naise peale. Kui kätte võtta mõni naisteajakiri, on seal kindlasti kirjas hooaja moe- ja soengusoovitus. Kuna me oleme naised, oodatakse meilt teatud tööde ja tegevuste tegemist. Kui me tahame olla kirglikud voodis, siis pornofilmid õpetavad, kuidas me peame seksides häälitsema, et tõestada seksi nautimist ja orgasmide saamist. Ideaalis saavad partnerid orgasmi ka ühel ajal, mida me loomulikult voodis iga hinna eest saavutada üritame, kuigi tantraõpetustest lähtuvalt pole see üldse oluline. Samuti oodatakse ka meestelt teatud käitumist, et nad oleksid tõelised mehed. Seega süstitakse meile meedia vahendusel iga päev tõekspidamisi, ideid ja rolle, mille on välja mõelnud filmitootjad, ajakirjanikud ja oma ala “spetsialistid”. Endale aru andmata lubame me täiesti võõrastel inimestel otsustada, milline on täiuslik elu ja hakkame mängima stseenide kaupa nende poolt ette antud stsenaariume.

Meid pannakse uskuma, et armastuse puhta ja sügava tunde tundmisest on oluliselt tähtsam lause “Ma armastan sind”. Paljude naiste jaoks on need kolm sõna elus kõige tähtsamad, olenemata sellest, et see lause võib olla puhas vale ja manipulatsioon partneri poolt ning selle lause ütlemata jätmine ei tähenda armastuse puudumist.

Näen iga päev inimesi, kes on valehäbi kütkes. Ma ei arva, et igal naisel peaks olema sekslelu, aga suhtumine, et vibraatoreid kasutavad vaid need, kelle mehed voodis hakkama ei saa, on ju ka kelleltki õpitud “tarkus”. Leian, et igal inimesel on õigus naudinguid tunda sel viisil nagu see talle sobib, kui sellega ei kahjustata teisi inimesi. Mil moel need naudingud saadakse, pole kellegi asi öelda. Kui tahan, nutan orgasmi saades, kui tahan, plaksutan ja jooksen ringi ümber voodi.

Kui tunned, et kipud käituma kellegi ootustele vastavalt või ootad mingit teatud käitumist teistelt, mõtle, kust need ootused on pärit ja kelle omad need tegelikult on. Keskendu, mediteeri kui vaja ja kuulates oma südant asenda vaikselt teiste soovid iseenda omadega. Kui sa oma südamesoove aga üles ei leia, siis katseta, katseta ka kummalisi asju. Nt kas oled mõelnud, et külmade aistingute toomiseks armumängudesse saab kasutada külmikus hoitud lusikat? Jah, ma tean, nüüd on see ju minu väljaütlemine. Aga tähtis pole mitte kõiki teiste ideid tõrjuda, vaid küsida endalt, kas see idee teenib mind või mina teda.

Hiljuti oli minul ja mu elukaaslasel aastapäev. Vahetult enne seda nägin kahe teise paari aastapäeva fotosid ideaalsest õhtust punaste rooside ja romantilise õhtusöögiga küünlavalgel, justnagu filmis. Fantastiline eks?! Millised mehed! Loomulikult ootasin, et ka meie õhtu tuleb täpselt samasugune, sama täiuslik. Mina sain oma kallimalt aga lillepoti valgete alpikannidega ja käisime teatris. Polnud punaseid roose, küünlaid ja mees ei valmistanud ise õhtusööki. Kui aus olla, siis minu ootused, vabandage, romantiliste filmide tootjate ootused, jäid täitmata. Kuid nüüd tean, et saan usaldada oma kallimat, sest tema teab mu südamesoove kindlasti paremini kui Hollywoodi filmitootjad. Pealegi, kui naine tõepoolest armastab valgeid alpikanne, siis miks peakski keegi talle kinkima punaseid roose?!