Palju räägitakse toitudest, mis tõstavad libiidot, kuid samuti on oluline teada, milliseid palasid vältida enne kirglikku ööd. Siin on 5 toitu, mis vähendavad sinu seksiisu.

Hot Dogid

Pole mingi saladus, et hot dogid sisaldavad suurel määral küllastunud rasvu. Paraku ei teata, et toidud, mis sisaldavad suurel hulgal küllastunud rasvhappeid, võivad ummistada peenise ja tupe artereid, takistades normaalset verevarustust. Järgmine kord vali frankfurteri asemel tükike kala – kalas sisalduvad Omega-3 rasvhapped on suureks toeks südame-veresoonkonnale. Nagu eestlastel on kombeks öelda:

Söö sibulat ja kala, siis seisab nagu tala 

Friikartulid

Praetud toidud ei ole kindlasti tuntud oma tervislikkuse poolest, tegelikult võivad need mõjutada negatiivselt ka suguelu. Transrasvad friikartulites võivad alandada testosteroonitaset ja mõjuda halvasti normaalsele verevarustusele. Lisaks võib friikartulitele lisatud suur kogus soola muuta kõrge vererõhuga meestel tugeva erektsiooni saavutamise keeruliseks.

Tofu

See taimetoitlaste kiidetud imetoit teeb kindlasti palju head tervisele, kuid teaduslikud uuringud on näidanud, et sojatooted tõstavad östrogeenitaset ja liiga kõrge östrogeenitase mõjub laastavalt nii meeste kui naiste seksiisule.

Energiajoogid

Kuigi energiajoogid annavad kiire energialaengu, on see vaid ajutine. Kõrge kofeiini- ja suhkrusisaldus kipub kiiresti oma mõju kaotama, muutes inimese pärast kiiret energiasööstu veel jõuetumaks, kui enne joogi tarbimist. Vähenenud veresuhkru tase aga alandab omakorda testosterooni.

Vein

Võimalik, et energiajoogid ei ole sinu teema ja neist on kerge poes mööda jalutada. Küll aga pole nii lihtne loobuda klaasist punasest veinist romantilise õhtusöögi juurde. Veini seostatakse tihti just romantikaga, kuigi alkohol tegelikult vähendab meie tundlikkust ja nõrgestab organeid, samuti on uuringud näidanud, et alkoholi tarbinud meestel on keerulisem erektsiooni saavutada.

Kuigi seksuaalne sooritus ei sõltu vaid toitumisest, on sel siiski oluline roll meie seksuaalelus. Toituge tervislikult ja hoolitsege oma keha eest igal ajal, mitte ainult õhtul enne oodatavat seksimaratoni!

d