Teeskled orgasmi, aga ei tea, kuidas sellest nõiaringist pääseda? Siit leiad mõned head soovitused

Nii meedia kui ka seksuaalterapeudid räägivad kui ühest suust – orgasmi teesklemine on halb. See teeb pikas perspektiivis emotsionaalselt haiget naisele, kes orgasmi teeskleb, ning riivab ka partneri tundeid, kui ta sellest teada saab. Kuid jutt on üks, tegelik elu siiski hoopis teine. Väga suur osa naisi teeskleb orgasmi ja mida aeg voodielus edasi, siis nagu ei oskagi sellest loobuda, tuntakse end kui nõiaringis, mis kordub kui lõputu küünlapäev. Võtame teeseldud orgasmi korraks pulkadeks ja vaatame, mis selle taga on ja kuidas teha ikkagi samm edasi ausama ja avameelsema elu suunas.

Teesklemine ei tee sinust veel halba inimest

Olen samuti orgasme teeselnud ja võin alustuseks öelda, et ma ei tunne end seepärast halvasti. On kordi, kus see tuleb vanast harjumusest justkui iseenesest – eriti siis, kui on sattunud olema partner, kes hingab sulle kõrval, et “oo jee, beibi, jõua minu pärast!”. Võtmata temalt esialgset innustust, olen teeselnud, et jõuan. Samas tean ka seda, et harva jõuab ta minuga ühel ajal ning seksi edenedes jõuan ma päris orgasmini niimoodi päris kenasti: erutunud olek ju ei kao ning ennast mehe all või peal õigesti sättides on võimalik ka õige orgasm kätte saada. Või teda pisut juhtides. Ma ei tunne end seepärast süüdi ja seks lõppeb rahuldusega, mille järellainetus kestab veel pikalt.

Nii aga ei saa kogu aeg teha, eriti veel, kui partner on püsipartner, kes väärib lugupidamist ja teadmist, kuidas asjad tegelikult on. Enamasti saab mees ka aru, kui naine teeskleb. Sa võid küll vaagnapõhjalihaseid rütmiliselt kokku tõmmata, aga korraga mitut asja ei suuda ka naine. Õiget orgasmi saades on rütmilisi tukslemisi omajagu, need kestavad ka pikalt, kõhulihased pingulduvad, muud lihased samuti. Peab olema paras proff, et seda kõike korraga teha. Nii ongi parem minna seda teed, et keskenduda iseendale, rääkida mehele, mida sul on orgasmini jõudmiseks vaja, ja ka osata nimetada oma erogeenseid tsoone, mille stimuleerimine kaasa aitab. Kuid see pole siiski ainus asi, mida teha, et orgasmini jõuda.

Naise orgasm on tema inimõigus

Orgasmi saamise eelduseks on oma mõttemaailma muutmine. Alustada tuleks mantraga, et naise orgasm ei ole tänutäheks mehele, vaid see on ka naise pärisosa ja inimõigus. Naisel on õigus saada seksist samasugust rahuldust kui mehel. Teine oluline punkt orgasmini jõudmisel on julgus ennast seksuaalse olendina avada ning olla vahel ka riivatu ja ropp – sõnades ja tegudes – asi, mida paljud naised loomuldasa pelgavad. Me oleme naistena harjunud, et mehed juhivad ja nemad on ulakad, kuid kuskil pole öeldud, et voodis ei võiks ka naine samasugust julgust üles näidata.

Kuid selleks, et ise ohjad haarata, tuleks oma kehaga sõbraks saada. Minul algas see mõne aasta eest, kui olin üle 40. Mind hakkasid kimbutama esimesed kuumahood ja otsustasin selleks, et öösiti rahulikult magada saada, loobuda täielikult pidžaamadest. Hakkasin alasti magama ja magan nüüd nii juba mitu aastat. Alastiolekust sai uus normaalsus ja see viis ka selleni, et ma ei häbene oma kodus (kus lapsi enam ei ole) ka alasti ringi tatsamist ega ka oma alasti keha enam partneri ees. Sa ei pea muidugi mingis vanuses olema, et alasti magama hakata – hakka siis, kui tunned, et oled valmis.

Kuid öine alastiolek viis vähehaaval ka selleni, et ma ei kartnud enam oma keha puudutada ja hellitada ning sedakaudu avastada. Minu öökapile leidsid tee vibraatorid ja stimulaatorid, millega on äärmiselt hea vahelduseks omaenese käele erogeenseid punkte üllatada. Sellestki tegevusest sai uus normaalsus – mõni õhtu, kui lugeda enam ei viitsi ja und ikka ei tule, siis mängin end nende abil magama.

Orgasm algab peast

Tore on tõesti tagantjärele mõeldes tõdeda, kuidas see kõik kokku on meeled vabaks lasknud. Orgasm aga ei saa olla igakord eesmärk omaette. On kordi, kus ma võin end hellitama jäädagi ja orgasmi ei tule. Siiamaani on ka kordi, kus ma mehega koos orgasmini ei jõua. No ei tule, siis ei tule! Aga milleks põdeda? Ega see viimane seks ju pole.

See on nagu meestelgi – vahel juhtub, et mehel ei seisa kõva lõpuni välja. Taoline kõrvade vahelt algav sooritusvajadus on kuskilt vist geneetiliselt kaasa antud ja rikub tegelikult ühe ilusa seksikogemuse. On naisi, kes mehe lõtvunud peenist nähes hirmunult voodist liduvad või hakkavad meest lohutama, et „oh, sa vaeseke, pole hullu!”, aga on ka naisi, kes asja täiesti rahulikult võtavad. Sel ajal saab veidi hinge tõmmata, rahulikumaid tegevusi teha, hellitada üksteist muudmoodi. Usu, mees on sulle rahulikult võtmise eest tegelikult hiiglama tänulik!

Kui sa naisena kannad mehe juures nähtu ja kogetu üle oma ellu, kus ka sina ei saa iga kord orgasmi, on võimalik end ka võrdsetena tunda ja mõista, et seks ei võrdu orgasmiga. Kui sinnamaani jõuad, kaob ka vajadus voodis teeselda. Nagu öeldud, kõik on kõrvade vahel kinni ja orgasm pole selles suhtes erand.

Mõned soovitused orgasmi ergutamiseks

• Hakka magama alasti, innusta ka partnerit selleks.
• Puuduta oma keha, avasta uusi kohti ja erguta ka partnerit sind avastama, ära pelga, kui pead teda juhendama.
• Tunne oma anatoomiat ja hakka kehaosi nimetama õigete nimedega. Ükski kliitor ei ole “see” ega häbememokk “need”, riist ei ole kindlasti “väike Peeter”.
• Voodis hullates ära karda olla riivatu ja kasutada sõnu, mida sa päevavalguses võibolla ei kasuta.
• Ole oma partneriga aus ja ütle, mis teisiti vaja teha, et sul oleks hea. Põhiline, et sa ei ütle, mida ta valesti teeb, vaid näita ja ütle, kuidas oleks õige. Ainult teise vigadele osutamine võtab mõlema indu vähemaks ja hoogu maha.
• Ära unusta eelmängu – see ei pruugi alata voodis, vaid juba kas või päeval, üksteisele ulakaid sõnu saates.
• Söö tervislikult ja tee sporti, siis on füüsis vormis ja meeled vabad.
• Kui häbened oma kehakumerusi, siis muretse magamistuppa soe punane valgus – selle taustal paistavad kehakumerused pehmemad ja sul on mugavam olla.
• Küünlad, mõnus muusika ja värske õhk magamistoas on samuti meelevabastajad.