Mis kasu on kinnitamata turvavööst autos? Või kiivrist, mis paikneb külgkorvis, mitte peas? Igasugune turvameede on kasulik ainult siis, kui seda rakendada – nii on see ka preservatiivde puhul. Õigesti kasutatud kondoom aitab rasedust vältida 98%-il juhtudest. Juba väiksemgi viga kasutuses langetab kondoomi tõhusust. Kuidas siis ikkagi kasutada kondoomi nii, et sellest võimalikult palju kasu oleks?

– Vali õiges suuruses kondoom. Täpselt nagu liiga väike king pigistab, teeb seda ka väike kondoom. Kirgliku seksi asemel langeb sulle osaks pettumus ning ebamugavustunne. Liiga suure kondoomi puhul võid jääda ilma nii kondoomist endast kui ka võimalusest rasedust vältida.
Mehed, kellele ei sobi tavalises poes müüdavad standard- ega XL-suuruses preservatiivid, võivad arvata, et nende mõõtu polegi ning annavad selle osas alla. Tegelikult on kondoomide valik tänapäeval väga lai ning proovida tuleks erinevaid, kuni leiad täpselt sellise, mis sulle sobib.

– Ära arva, et hetk enne ejakulatsiooni paigaldatud kondoom on sama tõhus, kui see, mis on paigaldatud enne vahekorda. Rasestuda võib ka eelspermast.

– Suuseks. Vastupidiselt laialtlevinud arusaamale, on ka suuseksi puhul tarvis kondoomi kasutada, et hoida ära sugulisel teel levivaid haigusi. Pärast suuseksi tuleb kondoom välja vahetada – hambad võivad kondoomi kahjustada ning soodustada selle purunemist.

– Ära ava kondoomipakki hammastega. On teada, eelmäng või massažiõli võivad teha käed libedaks ning paki avamine kätega tundub pea võimatu. Sellest hoolimata võta hetk, et käed kuivaks tõmmata ning hambad mängust välja jätta.

– Veendu, et paned kondoomi õigetpidi peale. Kui paned kondoomi valetpidi peale ning märkad oma viga, ära pööra seda ümber ja rulli peale vaid võta uus kondoom. Kuna rasestuda võib ka eelspermast, tuleb isegi hetkeliselt valetpidi peenisele sattunud kondoom välja vahetada.

– Rulli kondoom lõpuni peale. Vastasel juhul võib see partneri sisse kinni jääda.

– Hoia alati paar kondoomi varuks. Kunagi ei tea, mil see puruneda võib.

– Ära hoia kondoome taskus. Kondoomid peaksid olema valguse ning sooja käest eemal. Samuti ei tohiks neid hoida keha vastas.

– Jälgi säilivuskuupäeva. Tähtaja ületanud piim visatakse välja, mitte ei valata kohvile. Tee oma värskuse minetanud kondoomidega sama.

– Kuigi enamik preservatiividest on kaetud libestiga, võib juhtuda, et soovid lisa. Sellisel juhul tuleks kasutada veepõhiseid libesteid – teised libestid võivad kondoomi kahjustada või lõhkuda.

– Rulli kondoom lahti otse peenise peale, mitte ära ava seda täies pikkuses enne peale panemist – see ei ole sokk. Preservatiivid on valmistatud otse erekteerunud peenisele rullimiseks.

– Ära unusta, et kondoom on ühekordseks kasutamiseks. See ei ole mõeldud pesemiseks ning taaskasutuseks. Samuti ei tohi grupiseksi ajal sama kummi kasutades mitme inimesega vahekorras olla.

– Ka kondoomi kasutades on mõistlik enne tulemist välja tõmmata. Muidu võib juhtuda, et erektsioon kadudes valgub sperma kondoomi vahelt partneri sisse.

Kõige hullem viga, mida teha saab, on kondoomi mitte-kasutamine uue inimesega või avatud suhtes.
Pea sellest nimekirjas kinni ning naudi varasemast veel turvalisemat seksi.