Vibraator ei ole ilmselt esimene sõna, mis seostub menopausi teemaga, kuid siiski võib sellest palju abi olla menopausi sümptomite leevendamisel. Tahad teada, kuidas? Kohe räägime sulle.

Kõik algas 2013. a sügisel, kui Dr Mary Jane Minkin Yale´i Meditsiinikoolist hakkas oma menopausi sümptomitega patsientidele soovitama vibraatoreid. Menopausis naiste kehad kogevad tihti järgmist ahelreaktsiooni: keha hakkab tootma vähem östrogeeni, mis omakorda vähendab verevarustust vaagna piirkonnas ja see omakorda võib mõjutada tupelihaste tugevust ning tupe loomulikku võimet toota niiskust. Paljud menopausis naised kogevad vähemal või suuremal määral tupekuivust, mis on ebamugav, valulik ja võib viia seksiisu vähenemiseni. Enamasti ravitakse tupekuivust hormonaalsete kreemide ja tablettidega, kuid dr Minkin avastas, et vibraatori regulaarne kasutamine on sama efektiivne kui pillid vaginaalse niiskuse taastamisel.

Selleks, et veenduda Dr Minkini meetodi tõhususes, moodustati testgrupp 8-st vabatahtlikust naisest, kes pidid kirja panema, kui tihti ja kui pikalt nad oma mänguasja kasutasid ning milline oli nende enesetunne testperioodi ajal.

Siin on testgrupi tulemused pärast esimest kuud:
6 naist 8-st tundsid suuremat seksiisu.
6 naist 8-st magasid paremini kui varem. Paljud naised nentisid, et enne ärkasid nad öösel korduvalt üles kuumade hoogude ja rahutuse tõttu, kuid katse käigus magasid nad katkematult hommikuni.
4 naist 8-st tajus vähem tupekuivusest tingitud ebamugavustunnet.
2 naist 8-st oli paremas tujus.
1 naine 8-st koges palavikku.

Kuigi testgrupp oli väike, on tulemused oodatust positiivsemad ja leidis tõestust fakt, et vibratsiooniga saab tõepoolest võita menopausi vaevuseid. Üks testijatest nimetas seda lausa kogemuseks, mis muutis tema elu.

Kuidas ise viia läbi vibraatori eksperimenti?TARA_packaging_MidnightBlue

Kui ka sinul on alanud menopaus ja tahad anda vibraatorile võimaluse vaevuste leevendamiseks, siis tee järgmist:
1) Leia vibraator, mida saad kasutada üksi olles ja ka koos partneriga. Lelo Ida ja Lelo Tara on parimad selle jaoks. Desinfitseeri toode puhastusvahendiga ja määri see kokku vee baasil libestiga, et asi läheks libedamalt ning nauding oleks võimsam.
2) Kasuta vibraatorit 3-4 korda nädalas (või rohkem) vähemalt 1 kuu jooksul.

Tulemused on sama positiivsed olenemata sellest, kas kasutad lelu üksi või koos partneriga.
Testgrupis ilmnes ka seos kasutuskordade ja positiivsete tulemuste vahel: mida rohkem lelu kasutati, seda paremad olid tulemused. Muidugi tuleb alati esmalt kuulata oma keha ja usaldada seda, mis endale tundub õige.

NB!
*Olenevalt sümptomite raskusastmest võib lisaks vibraatori kasutamisele vaja minna ka hormonaalset kreemi. Alati pea nõu oma arstiga!
*Verevarustust vaagna piirkonnas aitab ergutada ka tupelihaste treenimine. Treenitud lihased pakuvad suuremat naudingut nii sulle kui ka partnerile ja te tõepoolest tunnete vahet! Tupelihaste treenimiseks pakume Je Joue Ami tupekuule ja kahes suuruses Lelo Luna Beads tupekuule.

Sõda menopausi vastu on alanud! Naised, võtke välja oma vibraatorid ja astuge julgelt lahingusse!