Ehkki huvi seksi vastu on igal inimesel erinev, siis märgatavalt madal sugutung on midagi, millele tuleks kindlasti tähelepanu pöörata. Üle tuleks vaadata oma magamis- ja söömisharjumused, sportlikkus, rahulolu töö- ja eraelus ning piisav suhtlemine sõpradega.

1. Sul on väike(sed) laps(ed).

Laste saamine mõjub nii naise kui ka mehe libiidole ning lükkab voodis nahistamise mõneks ajaks tahaplaanile. See on täiesti normaalne ning üks osa elust aga jälgida tuleks, et intiimsuhtega õigel ajal jälle tegelema hakatakse. Kallima suudlemine ning intiimne massaaž on kaks lihtsat viisi, kuidas keha endorfiine tootma panna ning kallimast rõõmu tunda.

2. Sa tegeled kaalulangetamisega.

Normaalkaalus püsimine aitab säilitada ka paremat sugutungi aga äärmuslikud dieedid ja nälg tõmbavad sellele hoopis kriipsu peale. Toitainete vaegus kehas on kurnav ning imeb meid energiast tühjaks, mistõttu tuleb toidulaud hoida rikkalik ning tasakaalustatud. Ka kehaline treening on oluline – mõõdukas sport tõstab seksiisu, trenniga liialdamisel on aga vastupidine efekt. Samuti ei tule kasuks spordiga mitte tegelemine.

3. Sul on vitamiini vaegus.

Isegi kui sa ei ole dieedil, võib su kehas olla mõnest vitamiinist puudus ja see kahandab sinu isu seksi vastu. Vitamiinipuudus on väsimuse ja madala libiido üks kõige sagedasemaid põhjuseid ning seda ei tohiks tähelepanuta jätta. Üks võimalik süüdlane on rauapuudus – seda nii menstruatsiooni, raseduse kui imetamise ajal. Lisaks on enamikul inimestest D-vitamiini puudus, mistõttu tuleks manustada vastavaid toidulisandeid, mille jaoks konsulteerida toidunõustaja või arstiga.

4. Sa ei saa piisavalt magada.

Uni on oluline selleks, et keha energiataset hoida ning nii füüsiliselt kui vaimselt puhata. Kui me vaevleme unepuuduse või unetuse käes, siis suuname energia päevastesse pingutustesse ning enese rahuldamine jääb teisejärguliseks. Keha kaotab isu seksi järele kui see nõuab liialt suurt pingutust. Kui aga lähed õigel ajal voodisse ja ärkad ikka väsinuna, siis tasub konsulteerida arstiga ning uurida, kas põhjus võib olla mõne vitamiini puuduses või milleski muus.

5. Sa oled oma suhtes rahulolematu.

Probleemid suhtlemisel kaaslasega on sageli madala sugutungi põhjuseks. Ei ole vaja rõhutada, et rääkimine ja üksteise jaoks aja leidmine on täpselt sama olulised kui seks ise, seega võtke aeg maha ning pidage maha üks avameelne vestlus või minge kohtingule ja tundke üksteise seltskonnast rõõmu.

6. Su hormonaalne tasakaal on paigast ära.

Östrogeeni või testosterooni puudus kehas on üks suuremaid libiido mõjutajaid. Hormonaalne tasakaal võib olla paigast ära näiteks teatud rasestumisvastaste vahendite kasutamisega aga see ei pruugi olla alati nii. On naisi, kes tõdevad, et hormonaalne kaitsevahend on nende isu hoopis tõstnud. Ka imetamine ja rasedus muudavad hormonaalset taset kehas.

7. Sul on stress.

Kui oled kogu oma emotsionaalse energia töösse suunanud või muretsenud näiteks raha või perekonna pärast, siis ei mahugi seks päevakorda. Mis võib sel puhul aidata, on püüda leida igapäevaprobleemidele väljund mõne sportliku hobi näol. Jooga või pilates, kasvõi õhtune jalutuskäik sõbrannaga – see kõik aitab lõõgastuda ning ei lase pingeid magamistuppa kaasa võtta.

8. Sa manustad antidepressante.

Antidepressantide kõrvalmõju on pahatihti madal seksuaalne iha, mistõttu tuleb endale anda aega paranemiseks ning teha seksuaalelusse paus. Teine võimalus on paluda arstil välja kirjutada analoogne ravim, mis ei mõju libiidole nii hävitavalt.

9. Sa ei võta antidepressante (aga peaks).

Ravimata depressiooniga kaasneb väga madal libiido, mis mõjutab Sinu õnnetunnet veelgi. Ära lase eelmisel punktil end hirmutada ning konsulteeri depressiooni kahtluse korral arstiga, et saada vajalikud ravimid.

10. Seks ei ole su jaoks mõnus.

Kui valu või kuivus ei lase sul vahekorda täiel määral nautida, siis ei ole ka ime, et sa ei ihale selle järele. Et mõista, miks su vahekord võib olla valulik ja mida selle puhul ette võtta, loe SIIT.

Elus on perioode, mil on rohkem pingeid ning argipäev haarab kõigi tegemistega endasse. Seetõttu kanname tihtipeale magamistoas hullamise päevakorrast maha, sest see on meie jaoks liialt väsitav või me lihtsalt ei jõua sellega tegeleda. Tegelikult on aga nii, et mida rohkem me selle jaoks aega võtame, seda rohkem see aitab meil pingetest vabaneda ning oma energiat maandada. Seksimisega on nii, et mida rohkem seda teha, seda rohkem su keha seda tahab. Kui tunned muret oma libiido pärast, siis Ulakas Kaunitar pakub libiidot tõstvat kreemi nii NAISTELE kui nüüd ka MEESTELE.