Mehed, ma pöördun teie poole, sest erinevate naistega vestlemise järel on mulle jäänud mulje, et paljud teist ei mõtle magamistoas partneri heaolule. Seda muljet kinnitab 2016. aastal Durexi poolt tellitud uuringu tulemus, mille põhjal 64 protsenti teist seda ei teegi.

Ma usun, et paljud teist ei mõtle sellele seetõttu, et te peate iseenesest mõistetavaks, et teie partneril on hea. Tõenäoliselt te ei tulegi vastupidise peale, sest naistest vähemalt sama suur protsent mõtleb magamistoas peamiselt mehe heaolule, mis tähendab ka seda, et enda rahulolematust välja ei näidata. Hirm, et selle tunnistamine paneks teid end halvasti tundma, on põhjendatud, kuna tõenäoliselt te tunnetegi end siis mehena ebapiisavana. Osad teist tunnevadki.

Osad teist näevad aga probleemi naises ega üritagi midagi muuta, sest asi pole ju teis – kui nii, siis minu hinnangul olete tõesti meestena ebapiisavad. Ei, ma ei hakka siin teile midagi ette heitma ega kedagi süüdistama. Vastupidi, ma tahan teile öelda, et keegi ei ole süüdi, ma soovin aidata teil naisi paremini mõista ja loodan, et loetav pakub teile lohutust, kui kuulute nende meeste hulka, kes arvavad, et nad on ebapiisavad, kui partner vahekorra ajal orgasmi ei saa.

Ma olen keskmisest avameelsem inimene ja satun mõnikord, kui üks teema viib teiseni, isegi juhututtavatega seksist rääkima. Pole mingi saladus, et suurel osal naistest on orgasmini jõudmine raske või hoopis võimatu ning sageli just selle teemani olemegi jõudnud. See on miski, millest enamasti rääkida ei soovita, kuid kuulata küll ja kui kuuldav pakub lohutust või lootust, siis on sellest kergem ka rääkida.

Kõigist minu vestluskaaslastest on vaid üks kinnitanud, kuidas tal käib haripunktini jõudmine nii kergelt, et seda juhtub nii eelmängu kui ka vahekorra ajal mitu korda. Teine jõuab ka mõnikord harva korduvalt orgasmini, aga rohkem on neid kordi, kus ei jõua üldse. Mõned jõudsid enne lapsi vähemalt pooltel kordadel lõpuni, kuid lastega kadusid orgasmid, halvimal juhul ka libiido. Suurem osa vestluskaaslastest on aga tunnistanud, kuidas nad pole kunagi haripunkti kogenud. Paljud neist on seda see-eest teeselnud.

Minul võttis vahekorra ajal orgasmini jõudmine väga palju aega, mistõttu on minu kogemused pakkunud lohutust ja juttu on jätkunud kauemaks. Viimasel ajal on minu kogemused aga pakkunud rohkem lootust ja minu poole on hakatud pöörduma nõu küsimisega. Mul ei ole selle vastu midagi, sest ma ei tunne seksist rääkides valehäbi ja olen hea meelega olemas, kui keegi alustab minuga vestlust sõnadega „mul ei ole sellest kellegi teisega rääkida“.

Üks selline vestlus pani mind hiljuti veidi nördima, sest minu soovitus kaasata mänguasju välistati ja seda seetõttu, et mees ei ole nõus ühtegi kõrvalist asja voodisse kaasa võtma. See ei olnud esimene kord, kui ma sellist asja kuulsin ja paraku olen näinud meeste poolt seksiteemaliste artiklite all ka väga inetuid kommentaare naiste suunas, kes voodilelusid kasutavad.

Kes tundis end praegu ära, siis miks te olete mänguasjade suhtes nii negatiivselt meelestatud, et välistate need magamistoas täielikult? Kas eksin, kui eeldan, et see riivab kuidagi teie mehelikkust ja paneb end ebapiisavana tundma? Teate, paljud naised tunnevad end samamoodi ebapiisavana, kui neil on rahulduseni jõudmiseks lisastimulatsiooni vaja ja antud juhul kuluks ära hoopis teie toetus ja julgustus, mitte vankumatu veendumus, et teie suguelundist peab piisama. Meile kõigile meeldiks, kui see oleks nii lihtne, aga enamasti ei ole.

Erinevate uuringute põhjal vajab suurem osa (eespool mainitud Durexi uuringu põhjal isegi 81 protsenti) naisi orgasmini jõudmiseks kliitori stimuleerimist, aga kliitorid, täpsemalt nende tipud, on erinevad. Kliitori tipp ehk kõdisti võib olla tupeavale lähemal või kaugemal, see võib olla väike või suur, see võibki jääda sügavale nahavoldi sisse peitu või erutatuna vägagi nähtavale ilmuda – need erinevused mängivad rolli, mistõttu vajavad naised ka erinevat stimulatsiooni.

Ma toon näiteks iseenda, sest ma olen üks nendest naistest, kes vajab orgasmi saamiseks kliitori stimuleerimist. Minu kliitori tipp on väga tundlik, aga see on peidus ja erutuse kasvuga tundlikkus väheneb, sest paisuvad koed peidavad mõnupunkti veel sügavamale. Vahekorra ajal kaob see punktike täiesti ära ja koos sellega ka viimane tundlikkus, sõrmed ei ole enam võimelised kliitorit stimuleerima.

Küll on võimeline seda tegema helistimulaator, sest selle helilained jõuavad sügavale ja stimuleerivad tervet kliitorit, mitte ainult tippu. Kõdisti on kliitori nähtav osa, aga see on vaid jäämäe tipp, tegelikult jääb suurem osa kliitorist V-kujuliselt tupe sisemusse ning minu puhul jääb ka kõdisti peitu, mis on ilmselt põhjuseks, miks ma sügavamat stimulatsiooni vajan. See ei muuda minu partnerit kuidagi saamatuks, see ei muuda mind ebapiisavaks, see lihtsalt on nii ja seetõttu on helistimulaator meie jaoks voodis asendamatu.

Jah, meie jaoks, sest mänguasi ei asenda mu partnerit, vaid täiustab teda ja võimaldab tal pakkuda mulle ülimat naudingut ning ta teab seda. Mänguasi üksinda ei suuda mulle anda seda, mida kogen sellega vahekorra ajal mängides, kuigi mõlemal juhul jõuan lõpuni, need on lihtsalt nii erinevad lõpud. Oleks ebaõiglane, kui mu partner võtaks minult võimaluse selliseid orgasme kogeda, keeldudes kaasamast mänguasju. Ärge teie ka keelduge, vaid kasutage võimalusi erinevate abivahendite näol, et tagada magamistoas ka partneri heaolu.

Paraku ei piisa alati ka mänguasjadest ja mõnikord neid ei lähegi tegelikult vaja, sest puudu jääb hoopis ajast. See ei ole müüt, et naistel kulub orgasmini jõudmiseks vähemalt 20 minutit. Loomulikult ei kehti see kõigi (eriti multiorgastiliste naiste) puhul, aga enamuse puhul peab siiski paika. Samuti peab enamuse meeste puhul paika, et nemad lõpetavad loetud minutitega ja see on see, mille üle nii mõnigi vestluskaaslane nurisenud on – eelmäng on lühike, vahekord kiire ja järelmäng puudub.

Kõlab tuttavalt? Vaginaalne vahekord ei peagi kestma paarkümmend minutit, loetud minutitest täitsa piisab, kui nendele eelneb pikk eelmäng või korralik järelmäng. Kui te pärast enda orgasmi ei jaksa enam partnerile pühenduda, siis jätke enda rahuldus viimaseks ja keskenduge esmalt partnerile. Tuues taas ennast näiteks, siis ka minul läheb mõnikord nii kaua aega, et mehel muutub enda tagasi hoidmine raskeks, mistõttu ta viib mind enne teismoodi lõpuni ja alles siis mõtleb enda peale. Orgasm ei ole vähem orgasm, kui selle kutsuvad peenise asemel esile sõrmed või aitab kaasa hoopis kliitori stimulaator. Samamoodi ei ole ju teil orgasm vähem orgasm, kui jõuate haripunktini suuseksi ajal või harrastate keha peale lõpetamist ja aitate sellele kaasa enda käega.

Mille üle kurtmist olen veel korduvalt kuulnud, on mehe vastumeelsus kondoomide osas, kuigi hormonaalsed kaitsevahendid on vähendanud partneri libiidot või pärsivad orgasmi saamist. Vastumeelsuse all pean silmas kategoorilist keeldumist, sest kondoomiga seks olla halb, aga reaalsuses pole keeldujad kondoome kunagi väga kasutanudki, veel vähem paljusid erinevaid. Kummil ja kummil on aga vahe ning kehva kondoomi alternatiiv ei ole hormoonspiraal, vaid parem kondoom. Kui teie partner eelistaks kasutada kondoomi, siis ärge keelduge, vaid proovige erinevaid ja leidke endale sobivaim. Katsetage näiteks Sagami 0.02 kondoomi ja ma usun, et üllatute positiivselt.

Ma usun, et ka teie kaaslased üllatuvad positiivselt, kui hakkate magamistoa nende eelistustega arvestama, neile rohkem aega pühendama või võtate nad sõnatuks Ulaka Kaunitari kinkekaardiga, et nad saaksid valida endale esimese mänguasja.

Kui kuulud nende 36 protsendi hulka, kes magamistoas oma partneri heaolule mõtleb, siis sa ei lugenud kindlasti midagi uut, aga kui tunned, et pingutused ei ole edu toonud, siis ehk lohutab, kui ütlen, et minu partneri pingutused hakkasid alles rohkem kui 10 aasta pärast vilja kandma ja seda tänu kliitori helistimulaatorile. Jah, ma tõesti omistan selle au temale, mitte mänguasjale, sest erinevate abivahendite katsetamine on olnud osa minuga arvestamisest ja minule pühendumisest. Ma olen alati tundnud, et minu heaolu on tema jaoks magamistoas oluline, tänu sellele pole seks kunagi igav olnud ja ma olen seda nautinud ka orgasmini jõudmata.

Valdav enamus teist on kindlasti sama kogenud. Nauditavat seksi, mis ei ole ühel, teisel või kolmandal põhjusel orgasmini jõudnud. Kas olete kunagi seetõttu oma partneris pettunud olnud? Ei ole, eks! Naistega on samamoodi, me ei ole teis pettunud, kui me orgasmini ei jõua, me oleme pigem endas pettunud ning me vajame teie mõistmist, mitte enesehaletsust. Ärge võtke seda isiklikult, kui teie partneril on orgasmini jõudmisega raskusi, vaid olge kõigele uuele avatud ning läbige see avastusretk temaga koos.

Tee esimene samm oma kallima jaoks kohe ja kingi talle oma toetus. Vaadake koos, mida põnevat Ulakas Kaunitar e-poes pakub.